• ۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير
  • اِلأَحَّد ١٨ ذو القعده ١٤٤۰
  • Sunday, July 21, 2019
کلیدواژه: 74723
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن، ساعت 14:55
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۱۱/۲۳
تعویض مفصل زانو با پروتز مصنوعی (LCCK ) در بیمارستان سلمان فارسی

خدمتی دیگر به بیمه شدگان تامین اجتماعی در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر
انجام تعویض مفصل زانو با پروتز مصنوعی (LCCK ) در بیمارستان سلمان فارسی 
به گزارش روابط عمومی بیمارستان سلمان فارسی، با تلاشهای مجدانه ریاست بیمارستان سلمان فارسی و تیم جراحی این بیمارستان عمل پیچیده تعویض مفصل زانو با پروتز مصنوعی (LCCK ) در بیمارستان سلمان فارسی  بوشهر بر روی بیماری 60 ساله با موفقیت انجام گردید. این عمل جراحی توسط دکتر اوجی مهر، متخصص ارتوپدی بیمارستان سلمان فارسی به مدت دو ساعت انجام گرفت.
شایان ذکر است چنین عملی در بیمارستانهای خصوصی با هزینه ای بالا انجام می شود و اغلب بیماران هم استانی مجبور می شوند جهت انجام آن به شهرهای شیراز و تهران مراجعه نمایند.
به گفته دکتر محمد اوجی مهر:  اکثر افراد بالای ٦٠ سال از  درد زانو شکایت  دارند که در اکثر موارد علامت آرتروز زانو است. در موارد شدید آرتروز زانو با محدودیت حرکت، دردناک شدن زانو و بهم خوردن راستای طبیعی اندام همراه است.
در مواردی که درمان با درمانهای خوراکی و فیزیوتراپی پاسخگو نباشد ، نیاز به تعویض مفصل زانو با پروتز مصنوعی به صورت جراحی است. پروتز زانو تا حد زیادی درد و محدودیت حرکت را کاهش می دهد .
در این بیماران از نوع خاصی پروتز که دارای استم است باید استفاده کرد که باعث اصلاح راستای اندام می شود.
 تعویض مفصل زانو با پروتز مصنوعی از نوع (LCCK ) خدمتی دیگر به بیمه شدگان تامین اجتماعی است که تنها در استان بوشهر و در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر انجام می شود که این امر با تلاشها و زحمات ریاست بیمارستان  سلمان فارسی محقق گردیده است.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha