• ۱۳۹۸ يکشنبه ۳۱ شهريور
  • اِلأَحَّد ٢٢ محرم ١٤٤١
  • Sunday, September 22, 2019
کلیدواژه: 44416
تاریخ انتشار:۱۳۹۶ شنبه ۲۴ تير، ساعت 11:25
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۶/۵/۲

بخش NICU

بخش  NICUبیمارستان ضمن خوش آمد گویی به شما بیمار گرامی و خانواده ارجمند، بر خود لازم می داند که اطلاعاتی را درخصوص شناسایی قسمت های مختلف بیمارستان و مقررات بخش در اختیار شماقرار دهد.

1-   لطفاً وسایل مورد نیاز نوزاد خود را طبق لیستی که به شما داده می شود تهیه نموده و در اختیاربخش قرار دهید.

2-   جهت شیردادن نوزاد در صورتی که نوزاد شما مشکل تنفسی دارد از اتاق شیردهی استفاده کنید. لطفاً از ورود همراهان خود به اتاق شیردهی خودداری نمائید.

3-   مادران گرامی! جهت استراحت به هتل مادر مراجعه نمایید. ودر صورت نیاز به ملحفه ، پتو و لباس مادر از مسئول شیفت اقلام فوق را تحویل بگیرید.

4-   پوشیدن لباس مخصوص توسط مادران الزامی است . در صورتی که تمایل به استفاده از لباس بخش را ندارید ، می توانید لباس یک بار مصرف از بوفه بیمارستان تهیه نمائید.

5-    از رفت و آمد غیر ضروری به داخل بخش جهت حفظ بهداشت وکنترل عفونت خودداری نمائید مگر با هماهنگی مسئول بخش .

6-   نظافت محیط هتل مادر و اتاق شیردهی و سرویس بهداشتی رارعایت فرمائید. پوشک های نوزاد خود را در سطل عفونی زرد بیندازید. لباس ها و پتوها و ملحفه های کثیف را در سطل بزرگ پررنگ بیندازید.

7-    مادران محترم به منظور جلوگیری از انتقال عفونت به نوزاد خود روزانه استحمام نمائید.

8-    از مصرف عطر و ادکلن و کرم های معطر جهت جلوگیری از ایجاد حساسیت در نوزاد، خودداری نمایند.

9-    پس از هر بار تعویض پوشک،  نوزاد خود را بشوئید و از تمیز کردن با دستمالبه تنهایی خودداری نمائید.

10-قبل از شیردادن دستهای خود را با آب و صابون و سینه هارا با آب ولرم بشوئید و پس از شیردادن آروغ نوزاد خود را بگیرید.

11-هتل مادر مجهز به تخت ، کمد کنار تخت ، قفسه های بزرگ ،یخچال، تلفن ، آیفون ارتباطی با بخش ، سرویس بهداشتی و حمام می باشدو جهت نماز خواندن می توانید از نمازخانه بیمارستان که در حیاط بیمارستان مستقر است یا سجاده و زیرانداز موجود در هتل مادر استفاده نمائید.

12-امکان ملاقات بیماران بستری در بخش ICU نوزادان فقط برای پدر و مادر با هماهنگی مسئول بخش امکان پذیر است.

13- جهت مادران شیرده روزانه سه وعده غذا (صبحانه ، ناهار، شام) و یک بار میان وعده (ساعت 10 صبح) تهیه و دراختیار آنها قرار داده می شود.

  14-ساعت ملاقات مادران ساعت 4 - 3 بعدازظهر می باشد.

15-مکان تهیه گل ، مواد غذایی ، آب، انواع آب میوه و .... و لباس یک بار مصرف از بوفه بیمارستان واقع در درب ورودی سالن بیمارستان می باشد.

16- درصورت وجود بیماری های تنفسی مثل سرماخوردگی ، آنفلوآنزا ، اسهال و ... لطفاً جهت جلوگیری از انتقال به نوزاد خود وسایر مادران و نوزادان به مسئول شیفت اطلاع دهید تا تدابیر لازم بهداشتی و درمانی را به شما توصیه نماید.

17-جهت تحویل و تحول نوزاد خود به بخش نوزادان ابتدا زنگ بزنید در صورت جواب ندادن کمی منتظر بمانید زیرا ممکن است پرسنل به دلیل اجرای خدمات درمانی بیمار امکان پاسخگویی سریع به شما را نداشته باشد.

18-لطفاًمطالب آموزشی که پرسنل بخش در اختیار شما قرار می دهد را مطالعه بفرمائید زیرا درمراقبت از نوزادتان به شما کمک می کند.

19-پس ازترخیص بیمارتان در صورتی که بیمار شما واکسینه نشده باشد به واحد واکسیناسیون واقع در طبقه دوم سمت چپ اتاق عمل مراجعه نمائید و پس از واکسینه شدن نوزادتان از بیمارستان خارج شوید.

20-درصورت انجام نشدن تست غربالگیری تیروئید از روز سوم تا پنجم تولد نوزادتان به درمانگاه هفت تیر واقع در خیابان سنگی بوشهر و در صورت واقع بودن محل زندگی شما درشهرستانهای اطراف به آدرس هایی که در اختیار شما قرار می گیرد مراجعه نمایید

21-جهت تماس با بخشICU  N از شماره های20-33442815  و داخلی 3218و 2251 استفاده نمائید.

22-درصورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید به واحد  مددکاری و رسیدگی به شکایات ابتدای درب ورودی شیشه ای، سمت راست مراجعه نمائید . مسئول واحد سرکارخانم نجف زاده می باشند.

در پایان امیدواریم با رضایت و سلامتی کامل بخش را ترک نموده و با خاطره ای خوش بیمارستان را ترک فرمایید.

 

با تشکر

بیمارستان سلمان فارسی

بخش نوزادان

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha